Aktualności

KOMUNIKAT PFRON: Technologia JavaScript w SODiR

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż w dniu 06.03.2017 r. wdrożono do Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji zmianę polegającą na zastosowaniu technologii JavaScript (zamiast Java).

Przedmiotowa modyfikacja powoduje, iż Wnioskodawcy (którzy nie korzystają z certyfikatów kwalifikowanych) nie będą musieli instalować Javy na swoich komputerach, ale jednocześnie zmienia konfigurację podpisu PFRON i w związku z tym, po pierwszym zalogowaniu się  do SODiR w nowej technologii, należy wygenerować nowy certyfikat PFRON. Generowanie certyfikatu odbywa się w podobny sposób jak dotychczasowo, z tą różnicą, że Użytkownik nie podaje położenia certyfikatu przed wygenerowaniem klucza, lecz po zakończeniu procesu generowania klucza. Jeśli w ustawieniach przeglądarki nie zmieniono domyślnego miejsca zapisu pobieranych plików, zostanie on zapisany w lokalizacji: C:\Użytkownicy\Nazwa_Użytkownika\Pobrane

Ponadto Fundusz przypomina, iż do korzystania z podpisu kwalifikowanego w SODiR on-line nadal wymagana jest Java 8 u 121.

Poniżej przedstawiono rekomendacje techniczne oraz instrukcje postępowania w przypadku generowania certyfikatu PFRON oraz rejestrowania certyfikatu kwalifikowanego.

Pozostałe funkcjonalności SODiR pozostają bez zmian.

Jednocześnie Fundusz informuje, iż została również udostępniona nowa wersja aplikacji SODiR Offline wersja 9.77, która będzie obsługiwała nowy format certyfikatu.

Autor: Departament ds. Rynku Pracy
PRFON

 

Wracaj
Kancelaria Prawna ONLEX